Nieuw stadsdorp BULA bereikt hoogste punt

Interesse in project is groot: supermarkt, horeca-uitbaters, (para)medische praktijken en lokale handelaars zullen zich op site vestigen

Op de iconische oude Veemarkt in Brugge heeft het nieuwe stadsdorp BULA vandaag het hoogste punt van de bouwwerken bereikt. Het project is enorm gegeerd, zowel bij particulieren als bedrijven. Zo zullen al zeker een bekende supermarktketen, enkele horeca-uitbaters, Brugse handelaars en (para)medische praktijken zich op de site ​ vestigen. “BULA heeft alle troeven in handen om dé nieuwe, bruisende hotspot van Brugge te worden”, zegt Luc Beke, Owner & Founder van Global Estate Group, de ontwikkelaar van het project.

Anderhalf jaar geleden gingen de bouwwerken en de verkoop van BULA van start. Vandaag bereikte het project met 26,7 meter het hoogste punt. Om dat te vieren werd, in het bijzijn van burgemeester Dirk De fauw, het aanwezige schepencollege en algemene bouwonderneming Vandenbussche (aannemer van het project), een traditionele meiboom tot op de bovenste verdieping gehesen.

Rijke geschiedenis laten herleven

Projectontwikkelaar Global Estate Group blaast de voormalige veemarkt van Brugge nieuw leven in en tovert het om in een futureproof stadsdorp waar in een eerste fase 89 appartementen, gaande van starterswoningen tot duplexappartementen, zullen gebouwd worden. Daarnaast voorziet de projectontwikkelaar 3.500 m² handelsruimte voor 2 horecaruimtes, 6 handelsruimtes, 7 ateliers en 19 kantoren. Zo krijgen ook lokale ondernemers hun plek in BULA.

In deze nieuwe markthal zal iedere zondag de markt verwelkomen.
In deze nieuwe markthal zal iedere zondag de markt verwelkomen.

Het hart van de site wordt het nieuwe marktplein met een oppervlakte van 5.400 m² met een bijhorend groot park van 3400 m². Global Estate Group knipoogt naar de rijke geschiedenis van de Veemarkt en bouwt daarom op het marktplein een moderne markthal in glas en hout. Rondom de nieuwe markthal zal in de toekomst elke week de zondagsmarkt kunnen doorgaan, die nu en ook tijdens de resterende werkzaamheden zal blijven doorgaan op een tijdelijke locatie op dezelfde site. Op die manier keert ook de bruisende markt van weleer terug, te midden van een groene oase van rust.

Gevarieerde invulling en grote interesse

Door zijn uniek karakter, waarin wonen, werken en ontspanning hand in hand gaan, is BULA erg gegeerd. De helft van de appartementen zijn al ingenomen. Maar ook de handelsruimtes vallen in de smaak, bij zowel nationale als lokale bedrijven. Zo zullen een supermarktketen, enkele bekende Brugse horeca-uitbaters, lokale ondernemers en (para)medische praktijken zoals een tandartspraktijk, orthodontist, radioloog en een personal health studio zich op de site vestigen.

“BULA heeft alles om te bruisen en dat zien we ook in de interesse in het project. We hebben nu al een mooie balans gevonden van zaken die er zich gaan vestigen. Maar ook de appartementen zijn erg in trek. Al 55% procent is verkocht aan een brede en gebalanceerde groep kopers. Investeerders, maar ook alleenstaanden en gezinnen zien toekomst in BULA. De site is dan ook, uitstekend gelegen, vlak bij het Brugse centrum, het groen van Tillegembos en invalswegen richting de E40 en E403. En ook financieel krijg kopers die aan de juiste voorwaarden voldoen een unieke opportuniteit dankzij het verlaagde btw-tarief van 6%.” – Kathleen De Wulf, CEO van Global Estate Group

Dat de site voor de hele Brugse regio een meerwaarde moet zijn, blijkt ook uit de aanwezigheid van een ruime, ​ ondergrondse publieke parking van meer dan 15 000m² met 325 openbare parkeerplaatsen, 120 private garageboxen en een fietsenstalling voor 260 fietsen.

Duurzaamste woonproject van België

BULA blinkt uit in duurzaamheid en mag zich het grootste geothermische project van ons land noemen. Geothermie is een duurzame en efficiënte techniek waarbij aardwarmte gebruikt wordt om te verwarmen in de winter en te koelen in de zomer. Alle woningen, kantoren, winkel- en horecaruimtes op de site zullen verwarmd en gekoeld worden met één collectieve energiecentrale aangesloten op dit geothermische warmtenet – ook wel een BEO-veld genoemd. Dit geothermisch warmtenet in combinatie met warmtepompen zorgt voor een volledig fossielvrije energievoorziening. Concreet is op de site 250 keer geboord tot op een diepte van telkens 150 meter, wat neerkomt op 37.500 boormeters.

“Vandaag vieren we een belangrijke mijlpaal op een werf waar dagelijks veel vakmanschap en overleg samenkomen. BULA is geen klassiek bouwproject, maar een complex stadsdorp met woningen, handelsruimtes, publieke functies en duurzame technieken. Als aannemer zijn we trots dat we dit project samen met Global Estate Group en alle bouwpartners stap voor stap mogen realiseren.” – Kristof Defruyt, CEO van algemene bouwonderneming Vandenbussche

Gefaseerd verder bouwen

De werkzaamheden voor de eerste fase zijn volop aan de gang. Als alles volgens schema verloopt, zullen de eerste bewoners en handelaars vanaf ca. midden 2027 kunnen intrekken. Ondertussen lopen ook de vergunningstrajecten voor de volgende bouwfase.

Meer info over het project op https://bula.be/over-bula.

“Vandaag zien we BULA letterlijk vorm krijgen. Het hoogste punt is een mooie mijlpaal voor een site die voor veel Bruggelingen nog altijd een herkenbare plek is. De komende jaren moet dit opnieuw een levendige buurt worden, met ruimte voor bewoners, ondernemers, bezoekers en de zondagsmarkt. Dat vooruitzicht maakt dit project belangrijk voor de stad.” – Dirk De fauw, burgemeester Brugge

Perscontact:

Jürgen Eeckhout

sr PR Consultant, Bereal

 

Contacteer ons

Bram Van Hemelryck

Sr pr-consultant, Bereal

Ken Standaert

Ken Standaert

Business Unit Director, Bereal

Bram Van Hemelryck

Sr pr-consultant, Bepublic

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Bereal

BeReal is onderdeel van PR- en strategisch communicatiebureau BePublic Group en heeft een specifieke expertise in vastgoedcommunicatie en buurtcommunicatie. Door middel van onze journalistieke aanpak en doorgedreven kennis over de vastgoedmarkt profileert BeReal organisaties als dé expert in hun vakgebied.  

BeReal maakt samen met BePublic, BeFirm, BeReady en BeTrained deel uit van Bepublic Group. Ontdek alles over het PR- en strategisch communicatiebureau op https://bepublicgroup.be