Heidelberg Materials levert beton voor nieuwe ingang ZOO Planckendael
12 maart 2026
Heidelberg Materials, marktleider in betonproductie in België, bezorgt het beton voor het wandelpad en de wanden van de gebouwen aan de nieuwe ingang van ZOO Planckendael in Mechelen. “Het valt niet altijd op, maar beton vormt de basis van veel architecturale trekpleisters” klinkt het bij Heidelberg Materials Benelux.

Sinds de krokusvakantie komen bezoekers van ZOO Planckendael binnen via een gloednieuwe ingang. De grote trekpleister is een bamboetoren van 28 meter hoog, maar ook de volledige ingang werd onder handen genomen. Zo staan er ook nieuwe winkel- en kassagebouwen. Voor de bouw van die vier constructies, werd beton via ETIB, klant van Heidelberg Materials, gebruikt. Het gaat om 45 m³ aan WALLMIX C30/37 met toevoeging van kleurstoffen en speciaal granulaat Mignonette.
De vernieuwde ingang wordt ook gekenmerkt door een wandelpad dat door de gebouwen en de bamboetoren lopen. Mols, ook een klant van Heidelberg Materials, levert daarvoor 1120m³ PARCMIX 60 Mpa aan met toevoeging van kleurstoffen en speciaal granulaat Mignonette.
“Een wandelpad, een bank in het park… Beton zit overal. Het is vaak het fundament van een grote toeristische blikvanger. Alleen staan mensen daar niet vaak genoeg bij stil. Ons land staat bekend om onze expertise in de materie. Dat ZOO Planckendael voor Heidelberg Materials kiest voor hun nieuwe inkom, is daar een mooi bewijs van.” - Rudy Meeus, Account Manager bij Heidelberg Materials Benelux
Het hele jaar door zullen er veel bezoekers over het wandelpad lopen. Het vereist daarom robuuste, duurzame en correct gedimensioneerde bouwoplossingen. In dergelijke context is beton geen louter ondersteunend materiaal, maar een belangrijke structurele component binnen de volledige infrastructuur.
“Bij projecten zoals deze gaat de aandacht vaak naar de zichtbare architectuur, terwijl de technische basis minstens even bepalend is voor de kwaliteit van het eindresultaat. Speciale granulaten, zoals Mignonette, beton en cement zijn hier geen anonieme grondstoffen, maar bouwmaterialen die mee het verschil maken op het vlak van stabiliteit, duurzaamheid en gebruikscomfort. Dat we daaraan kunnen bijdragen, is voor ons bijzonder waardevol.” - Rudy Meeus, Account Manager bij Heidelberg Materials Benelux
Andere grote projecten
Het stopt niet bij de vernieuwde ingang van ZOO Planckendael. Nog in Mechelen leverde Heidelberg Materials Benelux ook het beton voor de vernieuwde Hendrik Speecqvest. Sinds 2022 zorg het ook voor het beton voor de perrons van het vernieuwde station, goed voor 40 000m³ beton. Bij de werken aan de Brusselse Ring zal het Duitse bedrijf de brug tussen Brussels Airport en Diegem ook betonneren met maar liefst 45 000m³ beton.
Over Heidelberg Materials
Heidelberg Materials is één van 's werelds grootste geïntegreerde producenten van bouwmaterialen en -oplossingen, met leidende marktposities in cement, aggregaten en beton in België en Nederland. In 2025 produceerde het bedrijf circa 1,5 miljoen m³ beton in heel België. De volumes per dag variëren tussen 200 en meer dan 1000m³/dag. Ongeveer 2.200 werknemers in 80 vestigingen in 2 landen leveren financiële prestaties op lange termijn door operationele uitmuntendheid en openheid voor verandering. Verantwoordelijkheid voor het milieu is de kern van ons handelen. Als voorloper op de weg naar CO2-neutraliteit ontwikkelt Heidelberg Materials materiaaloplossingen voor de toekomst.
Beeldmateriaal
Gelieve bij gebruik van het beeldmateriaal volgende vermelding te gebruiken: © Stad Mechelen
Perscontact


