Futurebuild keert terug naar ons land: Nog nooit zo veel expertise rond duurzaam bouwen op 1 plek samengebracht
Ambities zijn groot: “dubbel zo veel bezoekers verwelkomen in vergelijking met vorig jaar”
14 januari 2026

Futurebuild, dé vakbeurs voor duurzaam bouwen keert op 27 en 28 januari terug naar ons land. Voor haar tweede editie wijkt Futurebuild terug uit naar Brussels Expo, ditmaal in Paleis 5. “Hierdoor kunnen we nog meer experten en vastgoedprofessionals samenbrengen en werpen we ons nog meer op als het kennisplatform voor de bouwsector van morgen”, zegt Lien Van Vynckt, Head of Event bij Easyfairs, de organisator van de tweedaagse beurs.
Vorig jaar vond in Brussels Expo de eerste editie van Futurebuild plaats. Een stevig inhoudelijk programma met 70 sprekers en ruim 100 exposanten lokten toen maar liefst 2.200 bezoekers naar de bouw – en vastgoedbeurs, waar ze innovatieve oplossingen rond energie-efficiëntie, circulair bouwen, digitalisering en prefab/offsite constructie ontdekten. De ambities voor dit jaar zijn nog groter: dubbel zo veel bezoekers verwelkomen in vergelijking met vorig jaar.
Groter, ruimer en meer expertise
Na het succes van vorig jaar zet Futurebuild dit jaar nog meer de toon als kennisplatform voor de bouwsector van morgen. De tweedaagse beurs kiest daarom voor – een ruimer - Paleis 5 en slaat er zijn tenten op 27 en 28 januari op.
“Ons evenement kan door de nieuwe locatie in Paleis 5 nog meer groeien. Dankzij de extra ruimte is er meer plaats voor innovaties en beleving, kunnen we meer experten en vastgoedprofessionals samenbrengen die het verschil maken in duurzaam bouwen. Futurebuild is dan ook dé plek om samenwerkingen te smeden, kennis uit te wisselen en concrete stappen te zetten richting klimaatneutraal bouwen. Dat is nodig, want onze sector staat voor immense uitdagingen. De bouwsector is verantwoordelijk voor bijna 40 procent van het energieverbruik en een aanzienlijk deel van de CO₂-uitstoot. We willen dan ook niet alleen een beurs zijn, maar ook een versneller voor verandering.” – Lien Van Vynckt, Head of Event bij Easyfairs
Voor elke vastgoedprofessional wat wils
Futurebuild Belgium 2026 richt zich dit jaar naast architecten, ingenieurs, aannemers en publieke diensten nu ook sterker op vastgoedprofessionals. Die vijf doelgroepen kunnen immers samen het verschil maken in de transitie naar een duurzame gebouwde omgeving. In totaal zullen er meer dan 100 experten uit de architectuur, academische wereld, projectontwikkeling, non-profitsector, natuurbeheer, bouw en andere sectoren hun inzichten geven. Deze keynotes wil je vooral niet missen:
- De Belg & zijn Vastgoed – Resultaten van het grote vastgoedonderzoek (Profacts) – INVEST.IMMO by Mediafin
- Ontwerpen met bomen: de strategische waarde van een bomeneffectanalyse (BEA) in het bouwproces – Bomen beter beheren: Architect Jozef Hessel en tree technician Kjel Dupon.
- Subsidies en ondersteuning voor duurzame & digitale bouwinnovaties: VLAIO-bedrijfsadviseur Elien Danckaerts.
- Samenwerking met particuliere opdrachtgevers bij duurzaam renoveren – Morgenbouwers vzw.
- Panelgesprek: Snel en efficiënt: modulair bouwen – Bouwunie.
- Het belang van de perceptie van het publiek op natuurinclusieve projecten – Roeland Samson van Uantwerpen.
- Het verduurzamen van het (ver)bouwproces is een en-en-en verhaal – VIBE vzw.
- Geothermie als onuitputtelijke bron van energie, uitermate geschikt voor woonwijken en tertiaire gebouwen – Weishaupt.
- Comment chauffer Bruxelles sans réchauffer la planète – hub.brussels.
- The year of bifurcation in construction & real estate – EightySeven
- Keynote Joachim De Vos - Ugent / Co-founder TomorrowLab - Why innovation fails in the construction sector
“Futurebuild is de plek waar professionals de nieuwste innovaties zelf kunnen ontdekken en ervaren. Hier krijgen ideeën vorm en worden bezoekers geïnspireerd om mee te bouwen aan de toekomst van onze sector.” – Kathleen Verhelst, voorzitter Fema
Futurebuild Innovation Awards
De Futurebuild Innovation Awards zetten bovendien innovatieve producten, diensten of technologieën van exposanten extra in de kijker. Deze awards bieden erkenning aan oplossingen die een concrete bijdrage leveren aan de toekomst van de bouw-, vastgoed- en architectuursector, met een sterke focus op duurzaamheid, efficiëntie en maatschappelijke relevantie. Tot slot is er ook de projectzone, waar verschillende universiteiten en onderzoeksinstellingen hun onderzoekswerk en projecten tonen, ook binnen het domein van architectuur.
Het volledige programma van Futurebuild Belgium kan je hier terugvinden.
Noot voor de redactie: indien u de beurs wenst te bezoeken, gelieve dan een seintje te geven via hannelore.schmid@bepublicgroup.be
Over Easyfairs
Easyfairs organiseert en beheert evenementen, met als doel communities samen te brengen onder het motto ‘Visit the future’.
Vandaag organiseert Easyfairs zo’n 110 toonaangevende evenementen in 14 landen (Algerije, België, Finland, Frankrijk, Duitsland, Italië, Nederland, Oostenrijk, Portugal, Spanje, Zweden, Zwitserland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten). Ook beheren we 8 evenementenlocaties in België, Nederland en Zweden (Antwerpen, Gent, Mechelen, Namen, Gorinchem, Hardenberg, Malmö en Stockholm).
Easyfairs wil het leven van haar klanten eenvoudiger maken. We verhogen niet alleen de return on investment, maar ook de return on time invested voor professionele communities. Hoe? Dankzij onze all-informules, geavanceerde technologieën en klantgerichte aanpak. Onze vooruitstrevende, digitale mindset geeft deze communities de kans om te netwerken en zaken te doen, het hele jaar door.
De Easyfairs Group telt 870 toegewijde medewerkers, maakt gebruik van de beste marketing- en technologietools en ontwikkelt sterke merken die onze belanghebbende communities aanspreken.
In 2024, en dit voor het zesde jaar op rij, kende Deloitte het label ‘Best Managed Company’ toe aan Easyfairs.
Visit the future met Easyfairs en ontdek meer op www.easyfairs.com




























